دسته بندی ها
 تلفن تماس 02155761915
بیوگرافی برند لالیک

بیوگرافی برند لالیک

موسس کمانی لالیک فردیست به نام René Jules Lalique که در سال ۱۸۶۰ در فرانسه به دنیا آمد. حرفه‎ی اصلی او طراحی شیشه و بلور بود که به خاطر ابداع بطری‌های عطر، جواهرات، گلدان، لوستر، ساعت‌ دیواری و در اواخر عمرش، آرم تزئینی روی درب موتور و اتومبیل‌ها (مانند آرم ایستاده مرسدس بنز یا فورد) معروف است.

بیوگرافی برند لالیک

او در سال ۱۸۷۲ وارد Collège Turgot شد و سپس با کمک Justin-Marie Lequien طراحی را آموخت. بعد از مرگ پدرش در کلاس‌های شبانه Ecole des arts décoratifs مشغول به تحصیل شد و همزمان شروع به کارآموزی در یک طلا و جواهر سازی در پاریس نزد Louis Aucoc نمود. وی به مدت دو سال در آن طلاسازی کار کرد و سپس در سال ۱۸۷۶ برای تحصیل در کالج هنری Sydenham به لندن رفت و در این کالج، مهارت‌های طراحی گرافیکی او پیشرفت نمود و رویکرد طبیعت ‌گرایانه وی نسبت به هنر، پرورش یافت. پس از دو سال که از لندن به فرانسه برگشت، به عنوان یک هنرمند آزاد شروع فعالیت خود را آغاز کرد و برای جواهرسازان فرانسوی مانند Cartier و Boucheron طراحی قطعات جواهر می‎نمود.

بیوگرافی برند لالیک

در سال ۱۸۸۵، موفق به تأسیس برند خود شد. در دهه ۱۹۲۰ او به سبک هنری Deco روی آورد و طراحی ستون‎های شیشه‌ای ظریف و براق و دیوارها را برای اماکن خاص انجام می‎داد. سرانجام در سال ۱۹۰۸ Francois Coty، لالیک را مامور طراحی، تولید عطر و ادکلن کرد تا اولین عطر خود را طراحی و عرضه کند. سرانجام این دو یک انقلابی بزرگ در صنعت عطر و ادکلن به پا کردند. از آنجایی که تخصص اصلی او درتولید شیشه و بلور بود، در طراحی شیشه عطر و ادکلن مهارت خاصی داشت و با ظرافت این کار را انجام می‎داد که مورد توجه بسیاری قرار گرفت. امروزه LALIQUE یکی از برندهایی است که پرفروش‎ترین عطر و ادکلن جهان را تولید می‌کند.

بیوگرافی برند لالیک

About the Author

kshahamat5@gmail.com

Related Post

Submit a Review

Display Name

ایمیل

Title

Message