دسته بندی ها
 تلفن تماس 02155761915
HTC One E9 Plus Dual Sim

سال ۲۰۱۷ نیز سال HTC نیست!

اچ تی سی چند سال است که با بحران فروش دست به گریبان است. گرچه محصولات این شرکت تایوانی از نظر کیفیت نسبت به محصولات رقبایش چیزی کم ندارند، اما در این چند سال نتوانسته به اندازه شایستگی‌اش سهمی از بازار داشته باشد.

چند روز پیش در مطلبی که منتشر کردیم، نظرات برخی از کارشناسان را به اطلاعتان رساندیم که معتقد بودند HTC Bolt، گوشی جدید اچ‌تی‌سی، نیز نمی‌تواند کمک چندانی به فروش این شرکت تایوانی کند. گرچه سرعت اتصال اینترنت همراه این گوشی بر روی شبکه مخابراتی اسپرینت بسیار بالاست (قابلیتی که اچ‌تی‌سی بسیار بر روی آن مانور می‌دهد)، اما کارشناسان از تصمیم بحث‌برانگیز اچ‌تی‌سی به خاطر استفاده از اسنپدراگون ۸۱۰ در این گوشی نگرانند. اچ‌تی‌سی بولت تمامی مشخصات یک گوشی پرچم‌دار را دارد تنها یکی از مهم‌ترین بخش‌هایش، تراشه آن‌، متعلق به سال ۲۰۱۵ است و اندکی قدیمی به نظر می‌رسد. همچنین دنبال‌کنندگان اخبار تکنولوژی، مشکلات داغ کردن‌های بیش از حد این تراشه را از یاد نبرده‌اند. چرا اچ‌تی‌سی دست به چنین انتخابی زده است؟ احتمالا برای سود بیشتر. اما ممکن است همین انتخاب به ضرر اچ‌تی‌سی تمام شود.

به نقل از منابع داخلی اچ‌تی‌سی، احتمالا مشکلات این شرکت در بخش فروش در سال ۲۰۱۷ نیز ادامه پیدا می‌کند. در گزارشی که اخیرا منتشر شده است، منابع ناشناسی گفته‌اند که در سال آینده نیز میزان فروش گوشی‌های اچ‌تی‌سی و همچنین پرچم‌دارانش مانند امسال و سال‌های گذشته کم خواهد بود. علاوه بر این اچ‌تی‌سی با مشکلی دیگر نیز رو به رو است؛ محبوبیت این برند در بین خریداران در حال کاهش است. از طرفی با وجود اینکه امسال اچ‌تی‌سی گوشی‌های سری پیکسل گوگل را ساخته است، اما اسمی از خودش در این گوشی‌ها نیست و تنها به عنوان یک شرکت سازنده قراردادی با گوگل همکاری کرده است.

منابع داخلی اچ‌تی‌سی پیش‌بینی کرده‌اند که تا پایان امسال این شرکت موفق به فروش ۴۰۰ هزار دستگاه هدست واقعیت مجازی HTC Vive VRمی‌شود. طبق پیش‌بینی‌ها فروش این دستگاه سال آینده ۵۰ درصد رشد خواهد داشت. فروشی که به خاطر کمبود قطعات امکان بیشتر شدن آن فعلا وجود ندارد. با وجود تخفیف ۱۰۰ دلاری اچ‌تی‌سی در تعطیلات پایان امسال برای هدستش، استقبال از آن به دو دلیل چندان زیاد نیست: اول عدم برگ برنده قابل توجه نسبت به محصولات مشابه و دوم قیمت بالای سخت‌افزاری رایانه‌هایی که با این دستگاه سازگار هستند.

پرچم‌دار فعلی این شرکت، HTC 10، از هر نظر بهترین گوشی هوشمندی است که اچ‌تی‌سی تا به حال ساخته است. با این حال به نظر می‌رسد مشکلات بازاریابی شرکت تایوانی همچنان پابرجاست. اگر به خاطر بیاورید سال ۲۰۱۳ اچ‌تی‌سی با استخدام رابرت داونی جونیور (بازیگر مشهور هالیوودی که یکی از مشهورترین نقش‌هایش Iron Man بوده است)، دست به تولید چندین تبلیغ تلویزیونی زد. تبلیغاتی که کاملا با شکست مواجه شد زیرا در بسیاری از آن‌ها کوچک‌ترین اثری از گوشی اچ‌تی‌سی دیده نمی‌شد! برای HTC One M8 رابرت داونی با گری اولدمن جایگزین شد، اما تبلیغات به دلایل مشابه با شکست مواجه شد.

در سال‌های گذشته شرکت تایوانی اچ‌تی‌سی با ارتقای دوربین و باتری محصولاتش توانسته کیفیت گوشی‌هایش را هم تراز با گوشی‌های سطح اول بازار جهانی کند، اما اگر این شرکت بخواهد تکانی به آمار و ارقام فروشش بدهد، بهتر است بخش بازاریابی را جدی‌تر در نظر بگیرد.

نظر شما در این زمینه چیست؟

منبع : جی اس ام

About the Author

ali.smszeitoon@gmail.com

Related Post

Submit a Review

Display Name

ایمیل

Title

Message